Кримський журналіст Заір Акадиров заявляє, що російська поліція стежила за ним перед затриманням

Фото: ІА QHA

Про це повідомляє кримськотатарське інформагентство QHA, якому журналіст розповів про своє сьогоднішнє затримання поліцією.

«Співробітник поліції, який представився капітаном Шампазовим, попросив мене в залі фойє Верховного суду вийти з суду, щоб задати мені питання. Я запитав на підставі чого, він сказав, є питання. Я вийшов, після чого він попросив пройти в його автомобіль, щоб там поставити кілька запитань. Я відповів, що вийшов на першу вимогу, і ми знаходимося тут, тому, будь ласка, задавайте питання в присутності всіх. Якщо ви захочете мене запросити офіційно, є для цього законні методи», - розповів Заір Акадиров.

У відповідь, як розповідає затриманий, поліцейський заявив, що він не зможе поставити йому запитання при сторонніх і наказав прихильникам «Беркута» затримати журналіста і доставити в легковий автомобіль, який стояв біля будівлі Верховного суду. Вже в машині він дав команду водієві їхати в Центр з протидії екстремізму. На заперечення Заіра Акадирова, він заявив, що «так треба».

«Після цього він спробував вихопити у мене телефон з рук, я йому не дав. Він схопив мене за праву руку, закрив двері в автомобілі, а водій, який знаходився попереду, почав погрожувати, що одягне наручники. А той, який мене запросив на бесіду, пригрозив, що відвезе в підвал. Після чого я, розцінивши це як загрозу життя, у зв'язку з тим, що відбувається в Криму (викрадають людей і так далі), зробив спробу вийти з автомобіля. Мені вдалося відкрити двері, проте мене стали назад відтягувати в машину», - стверджує журналіст.

В цей момент до автомобіля підбігли співробітники ОМОНу і представники громадськості, які перебували в суді. Вони втрутилися в конфлікт, спробували з'ясувати, що відбувається, чому затримують журналіста. Як пише ІА  QHA, Заір Акадиров в Криму досить відома особа - у минулому він працював журналістом, а зараз є блогером і фрілансером.

«Після цього в суперечку вступив начальник (не пам'ятаю прізвища), який, по-моєму, відповідає за безпеку в Сімферопольському районі і зажадав пред'явити паспорт. Всі ті вимоги, які вони просили, я виконав: пред'явив посвідчення особи, де вказана кримська прописка. Здавалося б, конфлікт повинен був бути вичерпаний, але мене попросили, точніше зажадали, пройти в Залізничний райвідділ поліції замість того, щоб не їхати в Центр з протидії екстремізму», - розповів пан Акадиров.

Після 45-хвилинного допиту Акадирова відпустили. Як каже журналіст, фізичного тиску у відділку поліції на нього не чинили: «Був тільки психологічний тиск, оскільки вони підозрювали, що я можу з собою щось носити або перебувати незаконно на території Російської Федерації. Більше того, вони заявили, що бачили мене на інших засіданнях суду і на автопробігу 18 травня, де я був серед спостерігачів. Я це розцінюю, як стеження або фіксацію мене як людини, громадянина».

Нагадаємо, 15 січня у Верховному суді окупованого Росією Криму (Сімферопіль) поліція затримала кримського журналіста Заіра Акадирова. Згодом ЗМІ повідомили, що журналіста відпустили після допиту.

Після анексії Криму у 2014 році головний редактор «Аргументи тижня - Крим» Заір Акадиров, який працював у газеті від дня її заснування, змушений був звільнитися через цензуру і втручання у редакційну політику засновників.

comments powered by Disqus