ФСБ обшукала офіс каналу ATR у Криму, квартири колишніх співробітників і родичів власника каналу

Як писав MediaSapiens, 2 листопада вранці стало відомо, що російська Федеральна служба безпеки порушила кримінальну справу проти власника каналу ATR Ленура Іслямова – громадянина Росії, який живе на материковій Україні та який є одним з ініціаторів блокади Криму.

В коментарі «Крим. Реалії» Ленур Іслямов підтвердив інформацію із соціальних мереж, що обшуки проводяться вдома в колишнього редактора телеканалу АТR Лілі Буджурової, колишнього генерального директора Ельзари Іслямової та в будинку батьків-пенсіонерів Ленура Іслямова, а також додав, що обшукують і його дім у Москві, де мешкає син-студент.

«У Криму я зателефонував сусідам, вони кажуть, що обшуки проводять співробітники ФСБ. У всякому разі, у них у всіх написи такі на спині», - сказав пан Іслямов.

Ліля Буджурова повідомила у Facebook, що обшук у її помешканні тривав близько 8 годин. «Гості з ФСБ, що прийшли сьогодні в 5:40 ранку в мій будинок з автоматами в руках, вже його покинули», - написала вона о 13:43.

Як повідомляється в сюжеті ATR, із собою силовики РФ забрали мобільні телефони та комп’ютерну техніку.

Коментарів Ельзари Іслямової в медіа наразі немає.

За повідомленням очевидців, будівлю, де раніше розташовувалася редакція каналу АТР, 2 листопада оточив російський спецназ. Ленур Іслямов повідомив «Крим. Реалії», що обшуки відбуваються також на його підприємствах у Москві.

У прес-службі управління ФСБ по Криму і Севастополю повідомили, що справа Ленура Іслямова була порушена 22 жовтня й ведуться слідчі дії, пише наближене до окупаційної російської влади в Криму агентство «Крыминформ».

У коментарі «Крим. Реалії» Ленур Іслямов заявив, що обшуки ФСБ – це «спланований наступ на нього і його бізнес» й реакція на його антикремлівську позицію й зокрема ініціювання ним блокади Криму, яка почалася 20 вересня.

«У нас уже була інформація про те, що вони готують широкомасштабний наступ, і вони його почали по всіх фронтах. Вони зараз будуть намагатися забрати всі підприємства. Вони відкликали ліцензію мого банку в Москві (ТОВ «Джаст Банк». - ред.), який у Криму є в тому числі. Вони йтимуть зараз по накатаній системі. Вони зараз будуть тиснути на все, що пов'язано зі мною. Потім представляти мене міжнародним терористом », - вважає він.

На його думку, відкриття справи проти нього свідчить про те, що громадянська блокада працює, й запевнив, що продовжуватиме акцію. «Ніякими обшуками і чимось ще нас не залякати. Як не залякали свого часу наших дідусів і наших прадідусів, які тут жили і будуть тут жити далі, в майбутньому. Це марна історія »- сказав він.

Також Ленур Іслямов назвав дії ФСБ «помстою за те, що не прийняв правила гри Путіна по Криму».

Пізніше він також сказав «Крим. Реалії», що під час обшуків у Криму та Москві представники ФСБ Росії погрожували його батькам і синові. Через це він збирається звертатися до прокуратури Автономної Республіки Крим, а також відстоювати свої права зокрема й у міжнародних судах.

«Будемо відстоювати свої права щодо цих незаконних дій у Європейському суді з прав людини. Україна теж повинна діяти більш рішучими методами в питанні захисту прав кримських татар », - зазначив пан Іслямов.

Перший заступник прокурора АРК при Генеральній прокуратурі України Назар Холодницький повідомив «Крим. Реалії», що на підставі заяви Ленура Іслямова буде відкрито кримінальне провадження.

Він назвав обшуки в будинку і на підприємствах власника ATR, а також у будинках колишніх співробітників телеканалу спробою «розправи» російської влади над громадянами України.

Пан Холодницький також переконаний, що ці дії Росії підтверджують той факт, що громадянська акція по блокаді Криму має «позитивні наслідки». За його словами, блокада «змушує окупантів не на жарт хвилюватися за своє майбутнє», а в Криму активно борються з тими, хто своїми «реальними вчинками та діями сприяє деокупації півострова».

«Це йде залякування, погрози, обшуки так звані незаконні. Все це спрямовано на те, щоб залякати наших патріотично налаштованих громадян », - зазначив Назар Холодницький.

Так званий «прем’єр-міністр» окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов у Facebook назвав обшуки «справедливою» реакцією на заклики Ленура Іслямова блокувати постачання продуктів та електроенергії до Криму з материкової України.

Нагадаємо, що в серпні власник кримськотатарського медіа холдингу ATR і однойменного телеканалу ЛенурІслямов заявив, що йому погрожують позбавленням бізнесу в Росії через те, що він ініціював мовлення каналу з Києва.

18 червня кримськотатарські телеканали ATR і Lale, які не отримали після анексії Криму Росією реєстрації згідно з російським законодавством і не мають змоги мовити легально в Криму, відновили мовлення з Києва через супутник на підставі чинних ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

comments powered by Disqus