Знімальна група ВВС заявила, що за нею стежили в Росії

Скріншот ВВС

Про це йдеться в сюжеті медіа з міста, де пройде частина матчів Кубка світу з футболу.

У ВВС повідомили, що спостереження тривало постійно: коли знімальна група працювала в штабі опозиційного російського політика Олексія Навального, під час спілкуваня з футболістами з місцевого клубу «Олімпієць» та відвідин помешкання академіка й радянського дисидента Андрія Сахарова, який був у місті на засланні.

«Увесь час, поки ми в Нижньому, здається, що за нами хтось стежить. Щонайменше одне авто, іноді три. Схоже, це одне з них, вона щодня у нас на хвості, а зараз просто за нами», – розповіла кореспондентка ВВС в Москві Сара Рейнсфорд (Sarah Rainsford).

На зустріч з місцевими активістами у штабі Навального завітали двоє і сказали, що працюють на місцевому ТБ та хочуть поговорити [з журналістами ВВС], при тому що нікому повідомлялося, що на заході буде знімальна група британського мовника. На вулиці до команди ВВС підійшла жінка, яка звернулася до журналістки на ім'я та хотіла поставити кілька питань, проте пані Рейнсфорд не погодилася.

Нагадаємо, напередодні відкриття в Росії Чемпіонату світу з футболу «Репортери без кордонів» запустили мобілізаційну кампанію проти зростаючого тиску Кремля на російську журналістику. У організації констатували, що ще ніколи з моменту розпаду СРСР в Росії не утримувалася за ґратами така кількість штатних журналістів та блогерів, як зараз.

comments powered by Disqus