Журналістів RT позбавили акредитації при американському Конгресі

РИА «Новости»

Виконавчий комітет Галереї повідомив телеканалу, що після реєстрації компанії T&R, яка обслуговує RT, у якості іноземного агента телеканал не зможе мати повноваження преси в Конгресі, пише «Радіо Свобода».  Рішення позбавити акредитації телеканал RT було ухвалене на голосуванні комітету 21 листопада. Як йдеться у листі, надісланому RT, продовження компанією повноважень при конгресі є «неприйнятним».

У січні RT America була згадана в доповіді спецслужб США щодо впливу Росії на президентські вибори 2016 року. Автори доповіді назвали RT у «державною пропагандистською машиною», яка «позиціонувала себе як американський канал і свідомо намагалася затушувати будь-які юридичні зв'язки з російським урядом».

На початку вересня цього року американське Міністерство юстиції почало вимагати, аби компанія, що керує американською версією RT, та Sputnik зареєструвалися в якості іноземних агентів. Зрештою 15 листопада компанія Restor Translator, яка транслює в США російське державне радіо Sputnik, стала на облік в американському Міністерстві юстиції.

У відповідь на вимогу Мін'юсту США зареєструвати RT та Sputnik як іноземних агентів, російські депутати ухвалили законопроект про створення аналогічного статусу для іноземних ЗМІ в Росії. Серед медіа, від яких можуть вимагати зареєструватися в такій якості, називають «Голос Америки», «Радіо Свободу» та CNN.

ФБР також розпочало розслідування діяльності російського агентства новин Sputnik, щоб з’ясувати чи порушувала ця організація Закон про реєстрацію іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act, FARA). Як стало відомо, 1 вересня ФБР допитало колишнього співробітника інформаційного агентства – американця Ендрю Фейнберга (Andrew Feinberg), який працював кореспондентом медіа в Білому Домі. Журналіст надав органу копії його електронного листування та тисячі внутрішніх документів російської агентства новин.

comments powered by Disqus