В Азербайджані напали на юриста журналістської організації

В Азербайджані напали на юриста журналістської організації

16:29,
27 Січня 2015
2016

В Азербайджані напали на юриста журналістської організації

16:29,
27 Січня 2015
2016
В Азербайджані напали на юриста журналістської організації
В Азербайджані напали на юриста журналістської організації
Автори:
У Баку правозахисниця і юрист Інституту свободи і безпеки репортерів (Institute for Reporters' Freedom and Safety - IRFS) Гюнай Ісмайлова стала жертвою нападу.

Про це повідомляє сайт «Кавказский узел».

Ісмайлова пов'язує інцидент зі своєю правничою діяльністю.

Напад було скоєно у понеділок увечері у під'їзді будинку, в якому вона орендує квартиру.

«Я увійшла до під'їзду. У мене у вухах були навушники, я слухала музику. Зненацька хтось схопив мене ззаду за горло і намагався затулити мені рукою рота. Та я різко повернулася до нападника і почала вириватися. В його руці я помітила предмет, яким він намагався мене вдарити», - розповіла Ісмайлова кореспонденту  інтернет-видання.

За її свідченням, вона кричала й гупала ногою у двері квартири на першому поверсі. На сполох вийшли сусіди – і нападник зник. За весь час він не вимовив жодного слова.

Метою нападу зловмисника було не пограбування, каже Ісмайлова. «У мене на плечі була сумка, - пояснила вона. Та він не намагався вирвати її».

Співробітниця бакинського Інституту свободи і безпеки репортерів (ІСБР) вважає, що напад пов'язаний з її правозахисною діяльністю.

22 жовтня 2014 року у The New York Times було опубліковано статтю, яку вона написала разом із правозахисником Саміром Казимли. Матеріал було присв’ячено головуванню Азербайджану у Раді Європи та міжнародній конференції за участю голови Європейського суду з прав людини.

У статті гостро критикувалася «споглядальна» позиція європейських політиків щодо порушення прав людини. Подібні форуми, за її словами, «заохочують владу Азербайджану до посилення репресій».

Після публікації матеріалу було вчинено напад на її матір.

«Її, як і мене, схопили за горло, погрожували й вимагали: “Нехай твоя донька припинить писати та займатися антиурядовою діяльністю”, - розповіла Ісмайлова. – Тоді мама не захотіла, щоб ми розголошували цей інцидент й не подавала скарги в поліцію».

Нападники вистежували і її сестру.

«Певно, вони вирішили, що ці загрози не подіяли й вирішили діяти проти мене», - робить висновок Гюнай Ісмайлова.

Нагадаємо, у жовтні минулого року агенти правоохоронних органів вчинили обшук у бакинському офісі Інституту свободи й безпеки репортерів. Поліція вилучила усі електронні носії, знімальне обладнання, фінансову документацію та матеріали, що стосуються правозахисної діяльності організації. Діяльність Інституту було паралізовано

Заснований 2006 року ІСБР, в якому працює Гюнай Ісмайлова, надає невідкладну правову допомогу медійникам, що зазнають утисків влади, готує доповіді про стан свободи преси в Азербайджані, організує розслідування в насильства проти незалежних журналістів, розробляє проекти щодо безпеки і захисту професійних прав. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
логотип Інституту свободи і безпеки репортерів
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду