Україна поліпшила свої позиції у списку найбільш піратських країн світу

Про це повідомляє ain.ua.

Україна, згідно з результатами «списку 301», усе ще «піратська», однак нині її становище оновилося в кращий бік.

З 2013 року вона знаходилася в статусі Priority Foreign Country, що позначає країни з найвищим рівнем порушень у сфері інтелектуальної власності (які, у першу чергу, призводять до негативних наслідків для американських компаній), а також країни, що не бажають вести переговори щодо цих проблемних питань.

Цьогоріч Україну віднесли до Priority Watch List. Автори документу відзначають, що три головні проблеми, через які вона опинилася в Priority Foreign Country, досі не вирішені. Серед них – розповсюджене використання піратського програмного забезпечення в органах влади та піратство онлайн. Тим не менш, за останній рік український уряд ужив чимало заходів для боротьби з піратством, зазначається в документі. Проте «в Україні все ще активні деякі з найбільших піратських сайтів світу».

У Міністерстві економіки вважають, що зміна статусу в «списку 301» дозволить країні збільшити товарообіг з США, обсяг інвестицій в українські hi-tech проекти, а також спростить отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій.

Нагадуємо, що в лютому цього року Міжнародний альянс інтелектуальної власності надав свої рекомендації до «списку 301», у тому числі назвав найбільш популярні піратські сайти, які або працюють, або здійснюють хостинг, або ж ними керують з України.

Минулого року США вирішили не застосовувати санкцій щодо України через «піратство» у зв'язку з політичною ситуацією в державі

comments powered by Disqus