У США вимагають аби російська мережа RT зареєструвалася як «іноземний агент»

Про це повідомляє The Hill.  В RT не називають компанію, яку Міністерство юстиції змусило подати документи згідно із Законом про реєстрацію іноземних агентів, але розкритикували його як як такий, що «переходить межі».

Реєстрація не припинить функціонування організації у США, але вимагатиме від неї регулярного подання документів, в яких мають бути вказані надходження коштів від іноземних держав та пов'язані з ними контакти в США. Також весь медіаконтент RT після реєстрації має бути позначений як такий, що створений під впливом та за фінансування російського уряду.

У січні RT America була згадана в доповіді спецслужб США щодо впливу Росії на президентські вибори 2016 року. Автори доповіді назвали RT у «державною пропагандистською машиною», яка «позиціонувала себе як американський канал і свідомо намагалася затушувати будь-які юридичні зв'язки з російським урядом».

Sputnik, ще одне англомовне видання, яке фінансується російським урядом, також перебуває в полі зору американського Міністерства юстиції.

Як писав MediaSapiens, ФБР розпочало розслідування діяльності російського агентства новин Sputnik, щоб з’ясувати чи порушувала ця організація Закон про реєстрацію іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act, FARA). Як стало відомо, 1 вересня ФБР допитало колишнього співробітника інформаційного агентства – американця Ендрю Фейнберга (Andrew Feinberg), який працював кореспондентом медіа в Білому Домі. Журналіст надав органу копії його електронного листування та тисячі внутрішніх документів російської агентства новин.

comments powered by Disqus