У Росії скаржаться, що Google ігнорує співпрацю з їхніми спецслужбами

Герман Клименко, ТАСС

Про це заявив радник президента Росії з питань інтернету Герман Клименко, повідомляє ТАСС

«Як правило, компанія Google відповідає на 32 тисячі запитів на рік від свого ФБР або АНБ і на один запит від наших правоохоронних органів. Ми повинні чесно визнати, що на наші запити вони не відповідають, просто ігнорують», - сказав Клименко.

Також він не задоволений діями співробітників відеохостингу YouTube, які рідко видаляють інформацію після звернень Роскомнагляду. «Зараз це йде в порядку приватної послуги», - зазначив радник Путіна.

За його словами, кіберзлочинці здебільшого користуються закордонними сервісами, адже російські IT-компанії і ресурси співпрацюють зі спецслужбами. «Це є навіть невеликою конкурентною перевагою», - додав Клименко.

Він переконаний, що на російській території зарубіжні соцмережі й месенджери повинні працювати на однакових умовах з російськими.

Роскомнагляд має намір у 2016 році здійснити понад 1 тисячу перевірок зарубіжних IT та інтернет-компаній, ритейлерів, банків та туроператорів на предмет дотримання законодавства РФ щодо зберігання персональних даних громадян.

За останній звітний період, січень-липень 2014 року, від російських держорганів Google отримав 745 запитів. Запити від державних органів Росії задовольнили на 92%. З липня по грудень 2014 року від РФ надійшло 134 запити щодо розкриття особистих даних 220 користувачів. З них Google задовольнив 5%.

Як писав MediaSapiens, Роскомнагляд запустив систему контролю за інтернет-ЗМІ. Система автоматичного збору та аналізу вмісту у всіх онлайн-ЗМІ почала роботу в 19 регіонах Росії, з її допомогою Роскомнагляд шукає протизаконні матеріали на сайтах інформаційних видань.

comments powered by Disqus