У Росії хочуть заблокувати сайт «Медіазона» за текст про самогубство чоловіка після катувань

zona.media

Як пише TJournal, лист у редакцію від російського відомства надійшов 24 грудня. Про це розповів автор тексту «Розумна ініціатива і творчий підхід». СК завершив розслідування тортур в УВС Нижнєкамська, після яких наклав на себе руки 22-річний Ільназ Піркін» Олександр Бородихін. Роскомнагляд побачив у матеріалі «інформацію про спосіб здійснення самогубства».

 

Джерело зображення: TJournal

У статті йдеться не лише про саме самогубство Ільназа Піркіна, але й катування його шістьма російськими поліцейськими. Покінчив життя самогубством чоловік 19 жовтня минулого року, але перед смертю записав 20-хвилинне відео про катування правоохоронцями: побиття, вивезення в ліс, одягання на голову протигазу й перекриття доступу повітря. За словами Пиркіна, таким чином від нього намагались добитись зізнання у викраденні магнітоли з машини. Зараз на лаві підсудних у цій справі шестеро поліцейських, але своєї вини не визнають.

Конкретно в тексті «Медіазони» російських чиновників занепокоїли два моменти: фраза «забрався на дах десятиповерхового будинку <...> і стрибнув вниз», а також світлина з матеріалів справи, де позначено «ймовірне місце стрибка».

Після отриманого листа від Роскомнагляду сайт прибрав ці моменти. Замість фрази поставили слово [Роскомнадзор], а фотографію змінили на таке речення: «У цьому місці була фотографія з матеріалів справи, на якій слідчий стрілочкою вказав «ймовірне місце стрибка загиблого». Фото видалено на вимогу Роскомнагляду, який вважає знімок «розміщенням в текстовій і графічній формі інформації про сукупність необхідних для самогубства умов».

«Ми вимушено внесли зміни в текст статті, оскільки Роскомнагляд не хоче, щоб інформація про тортури в поліції та їхні наслідки була публічною», — констатує пан Бородихін.

Нагадаємо, «Медіазона» висвітлює переважно роботу судових, правоохоронних і пенітенціарних органів РФ. Також розповідає про переслідування громадян цієї країни за їхні політичні погляди. Інтернет-ЗМІ було засноване 2014 року учасницями гурту Pussy Riot Надією Толоконніковою та Марією Альохіною.

Нещодавно «Детектор медіа» писав, що це видання запустило «робота», який новини перетворює на реп.

comments powered by Disqus