У Росії готуються до створення нової системи моніторингу інтернету

images.axios

Російський регулятор Роскомнагляд повідомляє, що розпочав підготовку до реалізації закону про ізоляцію російського інтернету. Він набирає чинності з 1 листопада 2019 року.

«За участі Роскомнагляду почалася робота зі збору необхідної інформації від операторів щодо мереж зв'язку на всій території Росії. Отримана інформація буде врахована при створенні інформаційної системи Центру моніторингу та управління мережею зв'язку загального користування», — пише відомство.

Воно додає, що ця система буде забезпечувати моніторинг мереж зв’язку, маршрутно-адресної інформації, а також взаємодії відомств із зовнішніми інформаційними системами. Все це має дозволити «операторам зв'язку в разі загроз порушення цілісності Рунету оперативно вживати необхідних заходів щодо їх усунення».

Нагадаємо, закон про ізоляцію інтернету Росії Володимир Путін підписав 1 травня. У пояснювальній записці до закону йдеться, що він необхідний, аби захиститися від США. Документ передбачає низку поправок до російських законів: визначаються правила маршрутизації трафіку, організовується контроль за дотриманням цих вимог, створюється можливість для мінімізації передачі за кордон даних від російських користувачів.

Стежити за «безпекою і цілісним функціонуванням інтернету» має Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд). Оператори зв'язку мають при виникненні загрози забезпечити можливість централізованого управління трафіком.

Створення автономного інтернету вартуватиме Росії близько 30 млрд рублів.

 

comments powered by Disqus