У Польщі парламент зробив крок до посилення контролю над громадським ТБ і радіо

Фото: http://irepostman.livejournal.com/303960.html

Про це повідомляє «Радио Польша».

Проект закону підтримали 232 депутата, 152 - виступили проти, а 34 - утрималися від голосування. Зміни до закону відправлені на розгляд Сенату Польщі.

Поправки до закону передбачають передчасне закінчення терміну повноважень членів правління та наглядових рад «Польського громадського телебачення» (TVP) та «Польського радіо» (Polskie Radio). Також, згідно зі змінами до закону, членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр фінансів. Таким чином, закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади, а також термін повноважень членів правління та наглядових рад.

Як повідомляє Ліга.net з посиланнням на AP, в правлячій партії «Право і справедливість» вважають, що нинішнє керівництво державних ЗМІ не в змозі виконати роль об'єднання і виховання нації, а також є інструментом пропаганди правлячої в 2007-2015 роках, а нині опозиційної ліберальної партії «Громадянська платформа».

Раніше, 28 грудня, Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Конституційний суд, який викликав масові протести опозиції і критику з боку правозахисників і Єврокомісії. Перед цим правляча партія «Право і справедливість» у парламенті скасувала рішення про обрання п'ятьох суддів Конституційного суду, прийняте в жовтні, і обрала п'ять нових суддів. У відповідь опозиційно налаштовані організації створили Комітет захисту демократії.

comments powered by Disqus