У Нью-Йорку встановили статую Едварда Сноудена

businessinsider.com

Як пише видання, монумент встановили вранці 10 жовтня прямо посеред скверу на одній із площ Манхетена, перед пам’ятником Лінкольну.

 

 

 

 

 

Туди відразу прибули журналісти. Проте перехожі переважно не впізнавали Сноудена і на запитання медійників про те, хто зображений на скульптурі відповісти не могли. Водночас, коли дізнавалися, кому присвячений монумент, реагували на такий крок або позитивно, або нейтрально, пише Business Insider.

 

 

 

Автором пам’ятника є американський скульптор Джим Дессічіно (Jim Dessicino). Роботу над твором він розпочав ще торік восени, через кілька місяців після публікації перших розслідувань за матеріалами, наданими Сноуденом.

 

 

 

На думку Дессічіно, те, що зробив Сноуден є дуже знаковим. «Він поставив правду попереду букви закону і здійснив самопожертву», - каже скульптор про колишнього співробітника АНБ.

 

 

 

Едвард Сноуден – колишній працівник Агенства національної безпеки США, який за час роботи у відомстві зібрав, а згодом оприлюднив численні дані щодо масового, безконтрольного стеження спецслужб за громадянами.

 

comments powered by Disqus