У М’янмі влада вела інтернет-пропаганду проти меншини рогінджа, — NYT

cdn.presstv.com

The New York Times заявляє, що у цій операції брали участь близько 700 людей. Вони створювали сторінки нібито з новинним контентом чи про життя знаменитостей і активно набирали уподобання. Згодом на цих сторінках починали постити сенсаційний контент, що стосувався мусульман-рогінджа.

«Часто вони публікували шалені фотографії трупів, які, за їхніми словами, свідчили про напади рогінджа», — пише The New York Times.

Facebook відреагував  на це у серпні, заблокувавши сторінки представників армії М’янми (включаючи головнокомандувача армії цієї країни генерала Аунга Хлайна) та їхніх організацій. Після публікації у NYT платформа видалила ще 13 сторінок і 10 акаунтів. Компанія зазначила, що «ці сторінки були пов’язані з армією М’янми, хоча на перший погляд здавалися ресурсами новин,  розваг, повідомлень про індустрію краси». Одна з таких сторінок мала 1,3 млн унікальних підписників.

Видання детально описало, як велася ця інформаційна кампанія. Робітники працювали у декілька змін, а на вході у всіх (крім вищого керівництва) перевіряли телефони, аби підтримувати секретність.

Інтернет-платформу використовували задля сприяння страху і підбурювання до насильства буддистської більшості у М’янмі до меншини мусульман-рогінджа. Наприклад, минулого року одна з вищезгаданих Facebook-груп розіслала повідомлення буддистам, де звинувачувала у тероризмі мусульман, і навпаки.

«Військові отримали велику користь від Facebook, — розповів NYT Зет Ше Він (Thet Swe Win), засновник некомерційна організація Synergy, яка опікується соціальними проблемами в М'янмі. — Я б не сказав, що Facebook безпосередньо бере участь у етнічних чистках, але вона несе відповідальність за те, що не вжила належних заходів, щоб не стати прибічником геноциду».

Нагадаємо, ООН заявила про геноцид мусульмани-рогінджа. З 2016 року майже мільйон представників цієї народності втекли з М’янми. Крім того, нещодавно суд цієї країни засудив двох журналістів агентства Reuters до семи років в'язниці за те, що вони незаконно отримали доступ до секретних державних документів про цю меншину.

comments powered by Disqus