У Казахстані обшукали редакцію Forbes та ще одного медіа

forbes.kz

«Forbes Казахстан» повідомив  на сайті, що співробітників редакції тримали в кабінеті, попередньо вилучивши мобільні телефони. Заступника головного редактора Олександра Воротилова «відвезли в невідомому напрямку».

Одночасно слідчі заходи відбулися в редакції порталу ratel.kz: про це медіа повідомило в Facebook. Його головного редактора Марата Асипова, заступника Сапу Мекебаєва і оглядачку Анну Калашникову також затримали. З офісу порталу вивезли комп'ютери.

Як повідомляє Meduza, обидва видання були вказані в якості відповідачів за позовом колишнього міністра державних доходів Казахстану Зейнулли Какімжанова про захист його честі, гідності та ділової репутації. Він подав до суду минулого року через серію публікацій «Forbes Казахстан» та ratel.kz про його комерційну діяльність. Пан Какімжанов заявив, що в статтях ЗМІ містяться недостовірні відомості й свідомо викривлена інформація. Журналісти ж повідомили, що публікації засновані на даних із відкритих джерел. 

Суд постановив припинити роботу порталу ratel.kz. Редакція планувала оскаржити це рішення. Суд також зобов'язав «Forbes Казахстан» і ratel.kz суд виплатити понад 50 мільйонів тенге (більше 4 мільйонів гривень) позивачу і видалилити публікації, про які йшлося в справі. Наступне засідання суду мало відбутися 5 квітня.

Міністр інформації та комунікацій Казахстану Даурен Абаєв, коментуючи повідомлення про обшуки російським ЗМІ, повідомив, що міністерство «намагається дізнатися додаткову інформацію від правоохоронних органів».

Пізніше ratel.kz повідомило, що обшуки в редакціях проведені за заявою Зейнулли Какімжанова. Видання зазначило, що і воно, і «Forbes Казахстан» сплатили йому визначені судом суми.

Нагадаємо, торік опозиційного казахського журналіста Жанболата Мамая засудили до трьох років обмеження волі, звинувативши у відмиванні грошей.

comments powered by Disqus