У Британії обурилися, що в санкційний список України потрапили і журналісти BBC

thedrum.com

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Потрапили до санкційного списку двоє британців і один росіянин.

Редактор служби іноземних новин компанії Ендрю Рой заявив, що вважає це «ганебним нападом на свободу засобів інформації».

«Ці санкції проти журналістів ВВС, які повідомляють про становище в Україні неупереджено й об’єктивно, цілком недоречні і нез’ясовні, і ми закликаємо владу України негайно зняти їх зі списку», – йдеться у його заяві, надісланій Радіо Свобода.

У новому санкційному списку є ще кількадесят людей, названих журналістами, і там поміж російських журналістів чи кореспондентів інших іноземних російськомовних чи проросійських видань є і ще кілька журналістів великих західних засобів інформації. Це, крім трьох працівників ВВС, також троє іспанських журналістів і один німецький.

Вони наведені в частині санкційного списку, перелічені в якій названі «міжнародними спостерігачами» на «виборах» у Донецькій та Луганській областях і «референдумі» в Автономній Республіці Крим» – йдеться про «референдум», влаштований російськими окупантами щодо «вступу Криму до складу Росії», і незаконні «вибори», які влаштували минулої осені сепаратисти з угруповань «ДНР» і «ЛНР» за підтримки Росії й на порушення мінських домовленостей; через те, що їх не визнавала міжнародна спільнота, у «спостереженні» за ними брали тільки деякі іноземні проросійські діячі.

Чи дійсно були згадані журналісти такими «спостерігачами», чи якимсь іншим чином порушили українське законодавство (наприклад, щодо порядку в’їзду на тимчасово окуповані території), наразі достеменно не відомо.

Газета The Guardian зауважила, що в список потрапили іспанські журналісти Антоніо Памплієга та Анхель Састре. Вони ще у липні разом із колегою Хосе Мануелем Лопесом зникли в Сирії.

Як писав MediaSapiens, до санкційного списку фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України, що був опублікований на офіційному сайті президента України Петра Порошенка, потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). З їхнім списком можна ознайомитися тут

comments powered by Disqus