Telegram розкриватиме дані за рішенням суду, але обіцяє не співпрацювати з російськими спецслужбами

За судовим рішенням Telegram надаватиме відповідним службам IP-адреси та номери телефонів осіб, яких підозрюють в тероризмі. Таке оновлення з’явилося на сторінці з правилами Telegram. В компанії пояснили, що нововведення пов’язане з європейськими вимогами щодо захисту даних.

При цьому засновник месенджера Павло Дуров заявив, що нові правила не можуть застосовуватися в Росії. «Telegram в Росії знаходиться поза законом; щодня блокуються сотні IP-адрес через спроби припинити доступ до сервісу. У зв'язку з цим будь-які звернення від російських служб ми не розглядаємо, і наша політика конфіденційності не стосується ситуації в Росії», - пояснив він.

«У Росії від Telegram вимагають не номер і IP адресу терористів за рішенням суду, а щось принципово інше - доступ до повідомлень, причому всіх користувачів», - зазначив він.

Як писав MediaSapiens, в Росії месенджер Telegram почали блокувати в квітні цього року. При спробах заблокувати месенджер Роскомнагляд заблокував велику кількість адрес, зокрема через це постраждали IP-адреси Google, Amazon, Microsoft та іншихвеликих хостинг-провайдерів.

22 квітня Telegram закликав росіян влаштувати акцію проти блокування месенджера. На знак «підтримки вільного інтернету» пропонувалося запустити з вікна паперовий літачок. А 30 квітня в в Москві був організований мітинг та хода на підтримку месенджера Telegram.

comments powered by Disqus