Таїланд вимагає від Facebook блокувати критичний до монархії контент

NDTV

Щоб уникнути позову, соцмережа має до наступного вівторка заблокувати понад 130 сторінок, які доступні для перегляду в Таїланді. Про це повідомляє BBC.

У Facebook зазначили, що обов’язково розглянуть запит від уряду і заблокують зазначені матеріали у разі, якщо вони порушують місцеві закони.

Як зауважує BBC, будь-який коментар, що критикує чинну монархію, у Таїланді може призвести до позбавлення волі. Це регулюється 112-ю статтею кримінального кодексу країни, у якому зазначено що той, хто порочить, ображає короля, королеву, спадкоємця престолу чи регента або ж погрожує їм, отримає до 15 років за ґратами. Причому, в законодавстві не пояснюється, що саме слід класифікувати як образу королівської сім’ї.

Видання нагадує, що військовий уряд Таїланду, який прийшов до влади у 2014 році, доклав великих зусиль для того, щоб придушити будь-які прояви критики королівської влади. Були заблоковані тисячі веб-сайтів, а людей, які ділилися матеріалами, що критикують чинну владу, або навіть ставили «лайки» до таких постів, було притягнуто до відповідальності.

Минулого року компанія Google погодилася співпрацювати з владою Таїланду щодо усунення незаконного контенту, який ображає місцеву монархію.

comments powered by Disqus