Суд постановив, що Трамп не може блокувати своїх підписників у Twitter

Mother Jones

Суддя Наомі Рейс Бухвальд (Naomi Reice Buchwald) вирішила, що подібні дії президента неконституційні, пише NBC News. Суддя погодилася, що навіть після блокування користувачі можуть читати пости Дональда Трампа в Twitter, але не можуть із ним взаємодіяти через соцмережу. У вузькому розумінні це є обмеженням свободи вираження думок.

Розгляд цієї справи ініціював  Інститут першої поправки при Колумбійському університеті. Згідно з твердженням Інституту, акаунт @realDonaldTrump у Twitter є «загальнодоступним форумом», який підпадає під регулювання Першою поправкою.

Судовий позов був поданий в липні минулого року проти Трампа та двох його помічників, Дена Скавіно та  Шона Спайсера. У позові йшлося про те, що акаунт Трампа є громадським форумом, відповідно до Першої поправки, і що Білий дім порушує її. У позові були об’єднані випадки семи користувачів, яких потрапили під блокування у Twitter.

У Білому дому постанову суду поки ніяк не прокоментували.водночас виконавчий директор Інституту Джаміль Яффер (Jameel Jaffer) сказав, що задоволений ухваленим рішенням.

В минулому році суд штату Вірджинія постановив, що політики не можуть блокувати користувачів соціальних мереж за висловлені ними думки. Приблизно в той же час був поданий позов й проти Дональда Трампа. Оскільки у США діє прецедентне право, рішення суду Вірджинії могло бути враховане й при розгляді позову користувачів Twitter проти президента.

comments powered by Disqus