Сноуден назвав доповідь Конгресу США про себе «грубо спотвореною»

Едвард Сноуден, tjournal.ru

Коментуючи висновки комітету, який відмовився вважати Сноудена борцем за правду і назвав його звичайним злочинцем, американець заявив, що не може погодитися з такою точкою зору, пише BBC.

«Інформація в їх доповіді настільки грубо спотворена, що було би навіть смішно, якби це спотворення не було серйозним і навмисним актом злої волі», - заявив пан Сноуден.

Доповідь комітету Палати представників Конгресу США опублікували в ніч на 16 вересня. У документі йдеться про те, що дії Едварда Сноудена завдали колосальної шкоди національній безпеці США.

На думку комітету, документи, які пан Сноуден викрав у американських спецслужб, стосувалися не стільки втручання влади в приватне життя громадян, скільки серйозних питань обороноздатності країни.

У комітеті зазначають, що за часів роботи на американські спецслужби пан Сноуден нібито був склочним і дратівливим співробітником і постійно лаявся з начальством. Своїми діями, йдеться в доповіді, він допоміг не американським громадянам, а ворогам США.

Автори документа вважають, що Едварда Сноудена не варто вважати борцем за правду і права людини, як це роблять правозахисні організації. На думку комітету, до нього слід ставитися як до звичайного злочинця.

У США пана Сноудена звинувачують у крадіжці державного майна, незаконному використанні інформації, що стосується національної оборони, а також у навмисному розголошенні секретних даних.

Зараз він проживає в Росії, яка надала йому тимчасовий притулок.

Нагадуємо, що кількома днями раніше колишній співробітник Агентства національної безпеки США (АНБ) та Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Едвард Сноуден попросив президента США Барака Обаму помилувати його.

Як розповів Едвард Сноуден в інтерв'ю The Guardian, люди отримали значну вигоду від таємних документів, які він розсекретив у 2013 році. «Так, є написані закони, які вказують, як нам робити, але можливо для цього й існує право на помилування - для винятків, для вчинків, які виглядають жахливо на папері, але з точки зору моральності, етичності, з огляду на результати, виявляється, що вони були необхідними», - сказав він.

comments powered by Disqus