Шрі-Ланка звинувачує Facebook у поширенні мови ворожнечі

Mapushpa Kumara/EPA, The Guardian

Минулого тижня в країні відбулися антимусульманські погроми, під час яких загинули троє людей, повідомляє The Guardian. Міністр телекомунікацій Шрі-Ланки Ханін Фернандо (Harin Fernando) висловив побоювання, що відео у соцмережах, які підбурюють до знищення мечетей та буддистських храмів, можуть призвести до подальшого насильства. Як наслідок, Facebook, WhatsApp та ще кілька подібних платформ були заблоковані в країні.

«Вся країна може згоріти за лічені години. Мова ворожнечі не контролюється цими організаціями, і це стало критичною проблемою в глобальному масштабі», - заявив міністр. Сьогодні Ханін Фернандо разом з прем’єр-міністром Ранілом Вікремесінге (Ranil Wickremesinghe) мають зустрітися з представниками Facebook. Уряд Шрі-Ланки має намір вимагати нової, більш швидкої системи для видалення постів, які були позначені як такі, що несуть ризик для національної безпеки.

Ханін Фернандо зазначив, що у Facebook йшли дні на те, аби переглянути та видалити публікації, що підбурюють до насильства, та заблокувати сторінки, які ці дописи поширюють.

Нагадаємо, у Німечиині з 31 січня 2018 року почав діяти закон, який передбачає штрафи для технологічних компаній за несвоєчасне видалення постів, що містять мову ворожнечі чи фейки. Під його дію підпадають онлайн-платформи з аудиторією від 2 мільйонів осіб, включаючи Facebook, Twitter, Reddit і YouTube. Вони зобов’язані видаляти публікації та коментарі, що містять погрози, заклики до насильства і дезінформацію протягом 24 годин після отримання повідомлення про порушення. В окремих випадках - протягом 7 днів. Інакше компанії можуть оштрафувати на суму до 50 мільйонів євро.

comments powered by Disqus