Сенат США видав постанову на підтримку свободи ЗМІ

wikimedia.org

Документом Сенат засвідчив, що «преса не є ворогом народу», підтвердив «життєво важливу і незамінну роль, яку виконує вільна преса» і засудив «напади на інституцію вільної преси», повідомляє «Голос Америки».

Голосування за резолюцію стало відповіддю на інформаційну кампанію 16 серпня про захист свободи медіа й проти регулярної неконструктивної її критики президентом Дональдом Трампам. Акцію запустила газета Boston Globe, а підтримали 350 інших редакцій: як великих (The New York Times, The Atlantic, The Chicago Tribune тощо), так і невеликих місцевих (Greensboro, The Providence, Sun Sentinel тощо). Кожне видання вийшло зі своєю редакційною статтею. Boston Globe порівняла політику Трампа з діями президента Туреччини Реджіпа Таїпа Ердогана та президента РФ Володимира Путіна. 

16 серпня пан Трамп у Twitter заявив, що теж відданий свободі преси.

«Я нічого не хотів би більше для нашої країни, аніж справжньої свободи преси. Факт полягає в тому, що преса може вільно писати і говорити все, що забажає, однак, багато з того, що вона говорить є НЕСПРАВЖНІМИ НОВИНАМИ, просуванням політичних програм, або просто, намаганнями зашкодити людям. ПЕРЕМОГА ЗА ЧЕСНІСТЮ!», — написав глава держави.

Не всі видання США приєднались до акції. Зокрема від участі утрималася відома газета The Los Angeles Times. Видання заявило, що також уважає, що президент Трамп нападає на пресу «цинічно, демагогічно і несправедливо». Газета підкреслила, що не раз писала про це.

«Редакція The Los Angeles Times не говорить за The New York Times, або The Boston Globe, чи The Chicago Tribune. Ми поділяємо деякі погляди цих газет, але не погоджуємось з інших питань. Ми не хочемо створити враження, що ми отримуємо ідеї від інших, або діємо в складі групи. Редакція вирішила не писати про цю тему саме в цей четвер через те, що ми цінуємо свою незалежність», — йдеться в матеріалі The Los Angeles Times, яку цьогоріч придбав мультимільярдер Патрік Сун-Шонг.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп запропонував відбирати в декотрих ЗМІ акредитацію в Білий дім, а також пообіцяв викрити співробітників його адміністрації, які «зливають» інформацію медіа.

Як писав MediaSapiens, на початку року міжнародна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ) створила антипремію «Гнобителі преси» (Press Oppressors awards). Головним її «переможцем» став президент США Дональд Трамп, але окрім нього організація «відзначила» ще трьох світових лідерів.

 

comments powered by Disqus