Роскомнагляд не може заблокувати Telegram, а від Facebook і Twitter хоче локалізацію даних

compote.slate.com

Як пише BBC, раніше районний суд Москви оштрафував компанії Facebook і Twitter на $46 за відмову надати інформацію Роскомнагляду щодо локалізації персональних даних росіян на території РФ. Зараз  російський регулятор дав компаніям ще 9 місяців на виконання вимог закону, який був ухвалений у вересні 2015 року.

«Давайте їсти слона частинами. Суд відбувся, компанії оштрафовані. Зараз їм надано час для того, щоб виконати вимоги законодавства Російської Федерації. Сподіваюсь до блокування не дійде», — заявив Олександр Жаров.

ВВС нагадує: раніше керівник Facebook Марк Цукерберг казав, що компанія не переноситиме сервери, які містять особисті дані користувачів, в країни, де регулярно порушуються права людини. Проте він не уточнював, що це за країни.

Керівник Роскомнагляду також визнав, що система блокування месенджера Telegram у Росії поки не дієва, але відомство усе ж продовжує блокувати IP-адреси. Боротися з цим месенджером влада Росії почала з 2017 року, коли компанія відмовилась передавати дані ФСБ.

«Ми як і раніше визначаємо IP-адреси, на яких Telegram існує. Блокуємо їх. Періодично ви, напевно, спостерігаєте на своєму смартфоні, що завантажується він повільніше», — додав глава Роскомнагляду.

Нагадаємо, нещодавно Держдума РФ схвалила ізоляцію російського інтернету. Вона вартуватиме близько 30 млрд рублів.

comments powered by Disqus