Росію покидають провідні журналісти - BBC

Росію покидають провідні журналісти - BBC

00:00,
6 Жовтня 2014
1759

Росію покидають провідні журналісти - BBC

00:00,
6 Жовтня 2014
1759
Росію покидають провідні журналісти - BBC
Росію покидають провідні журналісти - BBC
Посилення суворого та реакційного клімату в путінській Росії спричинило хвилю еміграції серед професіоналів, представників середнього класу, у тому числі провідних журналістів, пише Стівен Енніс (Stephen Ennis) у статті для BBC.

Оглядач зазначає, що в Росії вже спостерігалися подібні тенденції. Він порівнює нинішню ситуацію із царськими часами, коли з країни тікали ліві революціонери, з 1917 роком після Жовтневої революції, коли виїжджали митці, та із розпадом Радянського Союзу, коли тікала інтелігенція.

Аналітик наводить статистичні дані, згідно з якими у 2013 році Росію покинули 186 тисяч осіб, що уп’ятеро більше, ніж два роки тому.

За даними ООН, понад 40 тисяч росіян звернулися за отриманням притулку у 2013 році, що на 76% більше, ніж 2012-го.

Автор статті називає конкретні імена відомих осіб, які «спакували свої валізи», серед яких опозиційний активіст та екс-чемпіон світу із шахів Гаррі Каспаров та засновник популярної соцмережі «ВКонтакте» Павло Дуров.

Крім цього, Росію покинули відомі журналісти: Леонід Бершидський (працював у виданнях «Ведомости», Slon.ru та ін..), Олександр Щетинін (засновник видання «Новый Регион»), Галина Тимченко (екс-головред Lenta.Ru).

Леонід Бершидський нещодавно на своїй сторінці у соцмережі згадував, як у 1990-их роках повернувся із навчання у США, щоб створити на батьківщині справжню пресу. Однак тепер переїхав жити до Німеччини, пише англійською мовою для Bloomberg.

Олександр Щетинін переїхав до Києва і планує відмовитися від російського громадянства та прийняти українське.

Галина Тимченко після того, як її звільнили з посади головного редактора Lenta.Ru заснувала у Латвії веб-сайт Meduza.

Автор статті пише, що багато журналістів у еміграції висловлюють неприємне здивування тим, як в останні 15 років змінюється російське суспільство. Наприкінці він цитує Леоніда Бершидського, який каже, що це «еміграція від розчарування».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Леонід Бершидський, os.colta.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду