Російська «Вікіпедія» заблокувала користувача, який зустрівся з Роскомнаглядом

vesti.ru

Відповідне повідомлення опубліковане в Twitter спільноти «Русская Википедия».

Як повідомляє ресурс TJournal, користувач Samal на ім’я Олександр раніше неодноразово виступав за те, що «Вікіпедія» повинна змінити свою модель поведінки і давати інформацію так, щоб уникати блокувань. У цієї точки зору в спільноті російської «Вікіпедії» були як прихильники, так і противники.

Як писав Media Sapiens, 18 листопада Роскомнагляд оголосив, що в декількох статтях «Вікіпедії» виявлена ​​заборонена інформація. Після цього Samal повідомив, що домовився про зустріч з представниками Роскомнадзора.

Зустріч відбулася 26 листопада, однак проте члени спільноти «Вікімедіа.Ру», які зазвичай озвучують позицію російськомовного співтовариства «Вікіпедії», на неї не потрапили.

«Замість них Роскомнагляд покликав на переговори активних учасників «Вікіпедії», які виступають за налагодження діалогу між енциклопедією і державою. У відомстві вважають, що такої позиції дотримується більшість “здорових” учасників, а представників «Вікімедіа. РУ» збираються від них ізолювати», - йдеться в повідомленні TJournal.

Учасники «Вікіпедії» заблокували обліковий запис користувача Samal на невизначений час у зв'язку з «не узгодженими з спільнотою діями, які можуть призвести до істотної шкоди для проекту». У вересні у Samal забрали прави адміністратора через його неактивність: правки в енциклопедичні статті він не вносив з літа 2015 року.

Раніше «Вікіпедія» вже неодноразово вступала у полеміку з Роскомнаглядом щодо контенту. У серпні 2015 року сайт ненадовго заблокували на вимогу суду, який визнав забороненою статтю про Чарас. У висновку така вимога була скасована. У реєстрі заборонених сайтів є публікації «Вікіпедії» про самогубство, але за це сайт не блокують.

comments powered by Disqus