Росія заблокувала український електронний архів з документами ХХ століття

Росія заблокувала український електронний архів з документами ХХ століття

11:42,
12 Серпня 2016
2668

Росія заблокувала український електронний архів з документами ХХ століття

11:42,
12 Серпня 2016
2668
Росія заблокувала український електронний архів з документами ХХ століття
Росія заблокувала український електронний архів з документами ХХ століття
Автори:
Роскомнагляд вважає архівні документи часів Другої світової екстремістськими матеріалами.

Російська Федеральна служба з нагляду в галузі зв'язку, інформаційних технологій  і масових комунікацій (Роскомнадзор) надіслала попередження Електронному архіву українського визвольного руху avr.org.ua з вимогою видалити документ Організації українських націоналістів з 1945 року.

Про це повідомляється на сайті Центру досліджень визвольного руху

На думку Генеральної прокуратури Російської Федерації, «Декларація» «містить заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, які проводяться з порушенням установленого порядку».

Справді, оунівський документ закликав до масової збройної революційної боротьби проти сталінського режиму:

«в) нам треба берегти і розбудувати максимум, революційних сил до часу вирішального чергового моменту; ... д) нам треба бути там, де наростають вогнища революцінної боротби, й їх поширювати;...е) нам треба вирощувати нові революційні кадри, нових людей, що дивилися б з вірою в майбутнє...ж) нам треба вмілої конспірації, прецизности в підпільній роботі, підпільно-революційного мистецтва, бо тоді напевно успішно пройдемо важкий період боротьби...».

Однак жодних суперечностей із законодавством сучасної Російської Федерації «Декларація» містити не може, оскільки є історичним документом з 1945 року, виданим організацією, яка не діє на території цієї держави в наш час. Більше того, ні сама Російська Федерація, ні її найвище державне керівництво, ні інші державні органи в документі ніяк не згадуються. Націоналісти закликали на боротьбу лише проти комуністичного режиму і пов'язаного з ним російського імперіалізму, трактуючи й сам російський народ як поневолений більшовиками:

«До поневолених народів СССР ми зачисляємо й російський народ. Імперіалістичні елементи російського народу, що пішли на службу Сталіна і його партійної кліки, стали на ділі ворогами свого народу, тому що підтримують режим, що спричинив і спричинюють багато горя самому російському народові, подібно тому, як імперіалістичні гітлерівські елементи німецького народу довели свій народ до трагічного занепаду».

Попри це, Роскомнагляд заблокував відображення вмісту електронного документа на території РФ. Причому посилається відомство на вимогу російської Генпрокуратури № 27-31-2015/Ид831-15 від 12.03.2015 р., тобто річної давнини.

Команда Електронного архіву українського визвольного руху вважає таку реакцію російських контрольних органів ознакою того, що сучасна російська влада ототожнює себе з комуністичним тоталітарним режимом Йосипа Сталіна і саме тому забороняє поширення історичних документів антирадянського змісту.

«Виглядає так, що Росія настільки боїться доступу до архівів КГБ що не тільки засекретили свої до 2044 року і прямо підпорядкувала архіви Путіну, але й закриває доступ для своїх громадян до копій документів розміщених в мережі. Але це сізіфова праця - в 21 столітті правду яка вже вийшла на поверхню не сховаєш приписами цензури», - говорить Ярина Ясиневич, керівниця програм Центру досліджень визвольного руху.

Електронний архів визвольного руху avr.org.ua є сервісом відкритого он-лайн доступу до повнотекстових копій архівних матеріалів. Проект реалізовується спільно Центром досліджень визвольного рухуЛьвівським національним університетом імені Івана Франка та Національним музеє «Тюрма на Лонцького» за участі Архіву СБУ, Українського інституту національної пам'яті та Національного університету «Києво-Могилянська академія». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 23589 документів. Місія проекту - робити минуле доступним.

Нагадуємо, що раніше історики виклали у вільний доступ 380 документів з теми польсько-українських стосунків у 1942-1947 рр. Документи були опубліковані в рамках співпраці над електронним сервісом доступу до копій архівних матеріалів «Електронний архів визвольного руху» Українським інститутом національної пам’яті, Центром досліджень визвольного руху та Архівом СБУ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Центр досліджень визвольного руху
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду