РФ погрожує Google $10 тис. штрафу, бо він не підключається до системи блокування сайтів

novinite.com

Питання щодо такого підключення російське відомство обговорить з представниками Google 14 листопада. Про це пише Interfax.

І хоча пошуковик заявляє про виконання блокувань сайтів, керівник Роскомнагляду Олександр Жаров цьому не вірить, оскільки Google не підключився до інтерфейсу державної системи, через який завантажується єдиний реєстр забороненої інформації.  Крім того, Росія вимагає у компанії локалізації баз даних на території РФ.

Якщо з представниками Google «не досягнуть прогресу», Жаров обіцяє подавати до суду. Згідно російського законодавства, пошуковик має підключатися до системи фільтрування контенту за 30 днів після вимоги Роскомнагляду. Через три дні система має почати сама фільтрувати результати пошуку. За невиконання такої вимоги — штраф розміром від 7 до 10 тис. доларів.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що у Російській Федерації прибрали анонімність у месенджерах. Оператори знатимуть усі акаунти своїх абонентів.

Також ми повідомляли про закупку російською поліцією систем для моніторингу соціальних мереж і месенджерів. Вони зберігають архіви дописів і зможуть викрити авторів телеграм-каналів.

comments powered by Disqus