«Репортери без кордонів» закликали РФ припинити цензуру в мережі

svoboda.org

За словами одного із керівників організації Крістіана Міра (Christian Mihr), Кремль намагається змусити замовкнути російську блогосферу, пише DW.

«Репортери без кордонів» закликали РФ змінити урядову інформаційну політику і не перешкоджати вільному спілкуванню журналістів і громадян в інтернеті. 

«Репортери без кордонів» стверджують, що російська влада щодня блокує у середньому 244 сайти.

За даними правозахисної організації «Агора», у 2017 році проти 411 інтернет-користувачів з РФ були порушені кримінальні справи, що на 70% більше, ніж роком раніше. 43 особи засудили до позбавлення волі, п'ятьом присудили психіатричне лікуванню. У більшості випадків інтернет-користувачів в Росії звинувачують в «екстремізмі», «пропаганді» та «закликах до тероризму».

«Російське керівництво повинно нарешті припинити свою повернену до минулого політику стосовно журналістів, блогерів та інтернет-користувачів»,  — заявив Крістіан Мір.

Як писав MediaSapiens, минулого року Російська Держдума ухвалила законопроекти, які передбачають регулювання роботи месенджерів та забороняють засоби обходу блокування сайтів.

Один із законопроектів зобов'язує власників месенджерів ідентифікувати своїх користувачів за номером телефону. Також буде обмежуватися передача повідомлень за процедурою, яку визначить уряд. Іншим документом блокуватимуться так звані «анонімайзери» (засоби для приховування інформації про комп'ютер або користувача в мережі) та VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів «Роскомнагляду». У Москві відбувся марш проти цензури та репресій в мережі «За вільний інтернет».

Нагадаємо, у грудні стало відомо, що російське відомство Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури РФ заблокувало сайти «Открытой России» та особистий сайт Михайла Ходорковського. Відомство також погрожувало в заблокувати в Росії YouTube, Тwitter та Facebook.

comments powered by Disqus