Прокуратура Берліна закрила справу проти російського журналіста, який заявляв про «зґвалтування дівчинки» - ЗМІ

Іван Благой, Lb.ua

Коментар  Мартіна Лютле наводить Deutsche Welle - раніше адвокат виступив із клопотанням про перевірку законності сюжету про «зґвалтовану і викрадену» дівчинку Лізу Ф.

Тепер він заявив, що прокуратура Берліна припинила розслідування відносно кореспондента російського «Першого каналу» Івана Благого, оскільки не побачила «достатніх підстав для підозри у скоєнні злочину» Благого.

DW наводить відповідь відомства, з якого випливає,  що у своєму матеріалі Благой «просто цитував висловлювання тітки Лізи», в яких говорилося про ймовірне скоєння злочину щодо дівчинки.

«У матеріалі також не трапляється висловлювань про те, що всі або більшість біженців скоюють злочини сексуального характеру, і не міститься закликів до насильства проти біженців, які живуть у Німеччині», - зазначається у документі.

Нагадаємо, що у січні Мартін Лютле звернувся до прокуратури Берліна з клопотанням про перевірку законності сюжета російського каналу. Його автор, журналіст Іван Благий, розповів про історію нібито зґвалтування мігрантами з арабських країн в Берліні 13-річної російськомовної дівчинки.

Лютле зазначив, що телесюжет був знятий у дусі російської пропаганди і служить для розпалювання міжнаціональної ворожнечі. За його словами, за вчинені дії російському журналістові загрожує від трьох місяців до п'яти років тюремного ув'язнення.

Представник міської прокуратури Берліна Мартін Штельтнер пізніше повідомив, що справу 13-річної Лізи з Берліна розкрито. За даними поліції, протягом 30 годин відсутності дівчинки не були скоєні «ні зґвалтування, ні взагалі будь-які сексуальні дії». У ніч свого зникнення 11 січня дівчинка ховалася від батьків вдома у свого друга.

У лютому проти Благого було висунуто друге звинувачення -  поліцейський Вольфа Райшер звинуватив репортера Івана Благого в наклепі на німецьку поліцію.

Детальніше про фейковий сюжет «Первого канала» - у матеріалі MediaSapiens

 

 

comments powered by Disqus