Президент Єгипту підписав закон, що дозволяє блокувати сайти й карати їх відвідувачів

BBC / Getty

Законодавство про «кіберзлочинність» передбачає блокування сайтів, якщо вони становлять загрозу національній безпеці або економіці, пояснює BBC. Будь-хто, кого визнали винним у керуванні або відвідуванні таких сайтів, може бути оштрафований або засуджений до ув'язнення.  

Влада заявляє, що нове законодавство необхідне для подолання нестабільності та тероризму. Водночас правозахисні організації звинувачують уряд у намаганні придушити політичних опонентів у країні.

Каїрська асоціація свободи думки та висловлювань заявила, що до підписання нового закону в Єгипті вже було заблоковано більше 500 сайтів.

Минулого місяця парламентом був прийнятий інший законопроект, який пропонує ставити під нагляд профілі в соцмережах, які мають більше 5 тисяч підписників. Однак він ще не був підписаний президентом.

Кореспонденти BBC розповіли, що з забороною вуличних протестів у Єгипті, інтернет став одним з останніх майданчиків, де єгиптяни можуть висловлювати незгоду з владою. Міжнародна організація Human Rights Watch минулого місяця звернула увагу на те, що єгипетський уряд все частіше став використовувати антитерористичні та надзвичайні закони для переслідування журналістів, активістів та опонентів через критику.

Нещодавно під арештом опинилися відомий блогер та правозахисник Ваель Аббас (Wael Abbas), політична активістка та дружина глави єгипетської комісії з прав і свобод Амал Фаті (Amal Fathy), комік Шеді Абу Заід (Shady Abu Zaid).

Нещодавно MediaSapiens писав про те, як влаштована інтернет-цензура в Китаї та як китайці обходять обмеження за допомогою специфічного сленгу та системи евфемізмів, яку називають Grass-Mud Horse lexicon.

comments powered by Disqus