Прес-конференція сербського прем'єра у Лондоні перетворилася на дискусію про свободу преси

Прес-конференція сербського прем'єра у Лондоні перетворилася на дискусію про свободу преси

00:38,
3 Листопада 2014
937

Прес-конференція сербського прем'єра у Лондоні перетворилася на дискусію про свободу преси

00:38,
3 Листопада 2014
937
Прес-конференція сербського прем'єра у Лондоні перетворилася на дискусію про свободу преси
Прес-конференція сербського прем'єра у Лондоні перетворилася на дискусію про свободу преси
Прес-конференція сербського премєр-міністра Александара Вучича (Aleksandar Vučić) після лекції у Лондонській школі економіки (LSE) перетворилася на «допит».

«Що ви можете сказати про тотальну цензуру опозиційних ЗМІ?», - таким було перше запитання прем'єр-міністру в рамках прес-конференції. Так описує початок гучного диспуту, що розгорнувся, сайт Index on Censorship.

 

Питанняпролунало з вуст молодої жінки, яка пояснила, що представляє лідера опозиційної Республіканської партії Ніколу Сандуловича (NikolaSandulović), який сидів в аудиторії поруч з нею. Сам опозиційний політик згодом заявив, що прибув до британської столиці, аби влаштувати дискусію з Вучичем.

Невдовзі виник безлад. Сандулович, окрім іншого, стверджував, що очільник держави «підключав» поліцейського, який погрожував вбити його. І додав також, що має докази цього на компакт-диску,  піднявши його.

Вучич відкинув це твердження і заявив, що Республіканська партія користується у сербському суспільстві мізерною підтримкою.   

Він заперечив також твердження свого опонента, що був радником убитого 2003 року прем'єр-міністра Сербії Зорана Джинджича (Zoran Djindjic). Це звинувачення лунало в аудиторії, поки модератору Лондонської  фондової біржі, зрештою, вдалося відновити контроль над гарячою ситуацією.
Після завершення диспуту лідер  Республіканської партії пояснив Index of Censorship головну причину свого  прибуття до Лондона. Сербські медіа, за його словами, нехтують ним та його партією, окрім тих випадків коли державні ЗМІ чинять на нього  напади.

Те, що тема свободи преси викликала  цікавість у Лондонському інституті економіки, не стало сюрпризом, відзначає Index of Censorship. Сайт  нагадав, що він, як і чимало інших видань, писав про низку інцидентів з цензурою у Сербії під час перебування при владі Александара Вучича.

Прем'єр-міністр сам порушив питання    щодо медіа у своїй вступній лекції. Він стверджував, що його уряд ухвалив    ряд нових законів, «спрямованих на поліпшення медійного ландшафту». Однак поскаржився, що, незважаючи на це, з них роблять цапа-відбувала.  

Вучич торкнувся нещодавнього суперечливого скасування політичного ток-шоу Utisak Nedelje («Тижневі   враження»). За його словами, провини телекомпанії у цьому немає, оскільки то було комерційне рішення. Однак прихильники програми, зокрема, її ведуча, розцінюють його як прояв політичного тиску. До того ж на прес-конференції Вучичу нагадали, що це – не єдина програма, яку було знято з ефіру.

Не обійшлося й  без іронічних  згадок про його горезвісну роль під час правління Слободана Мілошевича. У відповідь Вучич сказав, що був «найгіршим міністром інформації».

Гостро прозвучало питання про відносини з Росією, зважаючи на те, що у Белграді відбувся військовий парад, почесним гостем на якому був Володимир Путін. Вучич заявив, що обидві країни й надалі розвиватимуть двосторонні відносини. Однак це, стверджував він, жодним чином не впливатиме на кінцеву мету Сербії – приєднання до ЄС.

«Однак Вучич залишив більше запитань, ніж відповідей на те, куди він веде Сербію», - робить висновок Index on Censorship.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
indexoncensorship.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду