Польські та українські експерти створять організацію, що сприятиме присутності України в європейському медіапросторі

worldaffairsjournal.org

Він забезпечуватиме присутність України в європейському медіапросторі та стане інструментом для реалізацій інформаційних кампаній України в ЄС і навпаки.

Мету своєї ініціативи засновники пояснюють тим, що нині існує свого роду «інформаційна прогалина між Україною та Європою». За їхніми словами, повідомлень про Україну у світових ЗМІ небагато, у Києві зараз працюють не більше десяти представників світових медіа, а багато міжнародних інформагенцій висвітлюють ситуацію в Україні через своїх кореспондентів у Москві.

«Ні Україна в цілому, ні жодна українська установа не побудувала стійку та надійну систему роботи з європейськими ЗМІ. Котакти дипмісій є досить слабкими та неефективними, як ми бачимо, - зазначають ініціатори ЄУДІЦ. – Контакти українських чиновників, громадських діячів та активістів із міжнародними засобами масвої інформації є безсистемними та спонтанними».

За задумом організаторів, Європейсько-український дослідницько-інформаційний центр повинен допомогти вирішити проблему нестачі основної та найбільш важливої інформації про ЄС в Україні та навпаки. ЄУДІЦ має стати постійно діючою платформою для формальних і неформальних дискусій між представниками ЗМІ та представниками дипломатичного корпусу, ЄС, експертної спільноти, політиками, громалсткими діячами. Іншими словами, має бути створений «інформаційний канал» між Україною та ЄС.

ЄУДІЦ, крім цього, поширюватиме новини, коментарі, аналітику про Україну в медіапросторі ЄС, працюватиме над підвищенням обізнаності українського народу про європейські цінності, впроваджуватиме інформаційні кампанії на польському та європейськму просторах, сприятиме співпраці між ЄС та Україною у політичниій, соціальній, культурній площині та ін.

На виконання своїх завдань Центр регулярно готуватиме аналітичні огляди подій в Україні (для європейського читача), організовуватиме прес-заходи, конференції, круглі столи, інтернет-мости, проводитиме дослідження, організовуватиме культурні та мистецькі заходи, прес-тури польських та європейських журналістів до України, проводитиме конкурси для журналістів та інше.

comments powered by Disqus