Польща почала писати доктрину інформаційної безпеки

intel.it

Про це пише Радіо Свобода

Щоби мінімалізувати ризики, пов’язані з сучасними інформаційними війнами, польське Бюро національної безпеки представило проект доктрини інформаційної безпеки та доктрину кібербезпеки. 

Директор Центру досліджень тероризму з Collegium Civitas Кшиштоф Лідель створення польської доктрини інформаційної безпеки вважає підтверженням серйозності намірів Варшави протистояти інформаційним загрозам. За його словами, до створення такого документу польську владу підштовхнули події в Україні.

«Я думаю, що конфлікт в Україні дуже добре показує те, як виглядає інформаційна боротьба в контексті пропагандистської та психологічної боротьби, тому що з самого початку цей конфлікт в Україні був дуже старанно підготований Росією», – каже експерт.

У проекті доктрини інформаційної безпеки Польщі перелічуються ймовірні загрози, які можуть дестабілізувати ситуацію в державі.

За цим документом, державній безпеці може загрожувати створення негативного образу Польщі на міжнародній арені, зокрема, серед членів НАТО та ЄС. У Раді національної безпеки вважають, що це може досягатися через поширення на Заході думки про Польщу як країну ксенофобів та антисемітів.

Крім цього, у Бюро національної безпеки говорять про ризик погіршення польсько-литовських відносин. Таку напруженість можуть стимулювати ворожі спецслужби, які створюватимуть враження про існування польського збройного сепаратизму у Вільнюському районі. У тексті польської доктрини зазначено, що третя сторона може стимулювати польсько-український конфлікт на тлі складного історичного минулого. В документі сказано про можливі терористичні акти, які нібито могли б бути здійснені українцями проти поляків і навпаки.

У польській доктрині згадано методи, якими ведуться сучасні інформаційні війни. Це психологічні операції, що впливають на емоції людей, а в кінцевому результаті й на рішення урядів держав. Також у документі йдеться про суспільну інженерію, тобто комплекс методів, з допомогою яких спецслужби маніпулюють суспільствами. Окремо в документі говориться про інтернет-тролінг, спрямований на поширення дезінформації, висміювання та приниження користувачів мережі.

У свою чергу, польський громадський сектор закликає громадян не покладатися тільки на державу й активну протидіяти поширенню мови ненависті у мережі.

Як повідомляв MediaSapiens,  раніше Польща і Нідерланди ініціювали створення російськомовного телеканалу, щоб протистояти пропаганді Російської Федерації. Мета проекту - аби правдива інформація могла поширюватися в російськомовних країнах на сході Європи, а також у Росії. Інформаційний продукт, який створюватиме цей телеканал, зможуть використовувати інші телеканали чи інтернет-видання, які ведуть мовлення й публікують російською мовою.

comments powered by Disqus