Польща депортує росіянку за ведення гібридної війни, а ще чотирьом особам заборонила в'їзд

pixabay.com

Про це повідомило ІА «Укрінформ» з посиланням на заяву Агенції внутрішньої безпеки Польщі (ABW).

«17 травня за поданням керівника Агенції внутрішньої безпеки було затримано з метою вислання з Польщі Катерину Ц. – громадянку Росії, яка перебуває в Польщі з 2013 року. Жінку буде видворено з Польщі найближчим часом», – повідомили в ABW.

Чотирьом іншим особам буде заборонено в'їжджати до Польщі впродовж п'яти років. Усі вони, за інформацією польської спецслужби, брали участь у гібридних діях проти Польщі.

Агенція внутрішньої безпеки Польщі також повідомила, що впродовж останніх тижнів вживала заходів щодо нейтралізації активності двох мережевих структур, які беруть участь у російській гібридній та інформаційній війні проти країни. Це дозволило їй встановити осіб, які активно долучаються до дій, що загрожують безпеці Польщі.

«Усі п'ятеро осіб здійснювали посилені спроби щодо консолідації проросійських середовищ Польщі навколо двох пріоритетних на сьогодні для російської сторони цілей гібридної війни проти Польщі: розпалювання польсько-української неприязні у суспільно-політичній сфері, а також заперечення польської історичної політики і заміни її російським наративом», – наголошується у заяві відомства.

Паралельно з цим ABW здійснює кроки щодо громадян Польщі, які співпрацюють з цими іноземцями у веденні інформаційної війни. По відношенню до деяких із них спецслужба спільно з прокуратурою вживає заходів, що мають на меті висунення звинувачень.

Як наголошує польська спецслужба, отримані дані вказують на те, що Росія «не лише заохочує польських громадян до здійснення визначених дій проти Польщі, що відповідають інтересам Росії, але й фінансує їх активність у цьому напрямку

«Здійснені спецслужбою кроки вкотре доводять масштаби інформаційної війни, яка здійснюється російською стороною проти Польщі. Потрібно особливо підкреслити і попередити польське суспільство, аби воно з надзвичайною обережністю сприймало проросійські ініціативи в Польщі», – заявили в Агенції внутрішньої безпеки Польщі.

У відомстві також зазначили, що російська сторона намагається створити хибне переконання, що всі ці ініціативи мають спонтанний характер незалежних ініціатив, а насправді інспіруються, координуються і фінансуються Росією з метою дестабілізації соціально-політичної ситуації в Польщі.

Нагадаємо, президент варшавського Центру аналізу пропаганди та дезінформації, аналітик CyberDefence24.pl Адам Лельонек констатував, що ключовим напрямом діяльності російської пропаганди в Польщі є польсько-українські відносини в історичній площині. Він також наголосив, що в його країні є кілька сайтів із «вкидами» пропаганди, написаними в РФ.

Нагадаємо, польські ЗМІ повідомляли, що щодня фіксується близько 14 тисяч атак на Польщу з російського напрямку.

comments powered by Disqus