Поліція затримала 76-річного малайзійця на 3 доби за образу прем'єра у WhatsApp

AP

Місцеві журналісти кажуть, що чоловік провів три дні в ув'язненні за те, що надіслав фото, які ображають прем'єр-міністра Наджиба Разака, в груповому чаті WhatsApp. Комісар поліції заявив, що «фото ображали і ранили почуття малайзійців», повідомляє Mashable.

Влада веде розслідування відповідно до розділу 233 мультимедійних законів Малайзії від 1998 року, які дозволяють державі переслідувати тих, хто поширює контент, який є «образливим, непристойним, неправдивим, загрозливим або образливим за своїм характером, опублікований з наміром ображати, погрожувати або переслідувати іншу особу ".

Звинувачення тягне за собою максимальне покарання у вигляді року тюремного ув'язнення і штраф в розмірі 50 000 малазійських рингітів ($ 12 422).

Минулого місяця 19-річний хлопець був засуджений до року тюремного ув'язнення за образу малайзійської королівської сім'ї на Facebook. Також під суд потрапив малайзійський вуличний художник Фахмі Реза - через карикатуру на прем'єр-міністра, яка згодом стала вірусною в інтернеті.

Як повідомляла компанія WhatsApp, користувачі месенджера щодня здійснюють понад 100 мільйонів голосових викликів - це понад 1100 викликів в секунду.

comments powered by Disqus