Після двох днів блокування у Китаї відновили доступ до сайту The Guardian

За даними сайту greatfire.org, який відслідковує цензуру, the Guardian вперше був недоступним на території Китаю у вівторок, 7 грудня. Численні спроби увійти на сайт з різних браузерів, різних пристроїв та в різних місцевостях країни, виявлялися невдалими. Водночас деякі користувачі все-таки потрапляли на ресурс. Мобільна версія та додаток для iPad також продовжували працювати.

Нормальна робота theguardian.com була відновлена сьогодні, 9 січня. Китайська влада інцидент не прокоментувала. Вчора під час регулярного брифінгу речниця Міністерства закордонних справ сказала, що нічого не знає про цю ситуацію і порадила звернутися до відповідного департаменту.

Блокування іноземних сайтів у Китаї є звичним явищем. Інтернет в Китаї підлягає жорсткій цензурі. Тут часто трапляються випадки  блокування відомих світових медіа, як-от Bloomberg, the New York Times, the Wall Street Journal. Найчастіше це трапляється після публікацій різноманітних критичних матеріалів, зокрема про корупцію китайських чиновників. Разом з тим редакція The Guardian стверджує, що останнім часом таких матеріалів у них не було.

comments powered by Disqus