ОПОРА розробила інструмент, що дозволяє аналізувати сказане депутатами

Facebook

Для цього в організації створили окрему, відкриту для всіх веб-сторінку.

Координатор виборчих і політичних програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська пояснює: «ОПОРА моніторить діяльність парламенту. Ми розробляли чимало технологічних інструментів для ефективної реалізації громадського контролю. Конкретно цей - пошук за ключовими словами по стенограмах засідань ВРУ та виступах народних депутатів - покликаний зробити роботу парламентарів прозорішою. До того ж, це зручний інструмент пошуку для журналістів, громадських активістів чи аналітиків».

Цим інструментом представники ОПОРи вирішили додатково дослідити, що відбувається у випадках неособистого голосування у Верховній Раді. Так, відповідно до аналізу розмов та виступів парламентарів на тему «неособистого голосування», виявлено 23 виступи з вживанням слова «кнопкодавство», йдеться у дописі ОПОРи на Facebook.

ОПОРА порахувала кількість розмов та виступів народних депутатів, які стосувались кнопкодавства, приділяючи максимум уваги ключовим словам та словосполученням. 

Найбільше на цю тему говорив свободівець Юрій Левченко - тричі і всі протягом 17-18 червня, коли в першому читанні Рада прийняла закон про відповідальність за ці вчинки. Дещо менше це слово вживав інший свободівець Андрій Іллєнко: в грудні 2014-го та лютому 2015-го. Зокрема, в лютому він говорив про Регламентний комітет, який на той час три місяці працював без голови. На думку депутата, це не дозволяло запобігати кнопкодавству або усувати його наслідки. 

Нагадуємо, що наприкінці березня MediaSapiens писав про 15 онлайн-інструментів для продуктивної роботи над текстом. Частина з них стосується редагування та організації тексту. Інша частина — і цей напрям розвивається — спрямована на те, щоб запобігти відволіканням користувача.

comments powered by Disqus