МІП зареєстрував ДП «Мультимедійна платформа іномовлення»

prportal.com.ua

Про це сказав міністр інформаційної політики Юрій Стець 3 лютого на засіданні парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, представляючи звіт за 2015 рік.

«Ми зареєстрували мультимедійну платформу як юридичну особу і направили звернення до парламенту про перерозподіл коштів під час внесення змін до бюджету на 2016 рік», – сказав він.

За інформацією «Детектора медіа», юридична адреса нового державного підприємства Київ, Хрещатик, 26. Саме за цією адресою канал UATV орендує частину приміщень у НРКУ.

Нагадаємо, що фінансування за законом «Про систему іномовлення України» має становити не менше 0,06% видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Виходячи з минулорічних видатків загального фонду в розмірі 554,6 млрд грн, у держбюджеті-2016 на іномовлення мали б закласти із загального фонду втричі більше, ніж є, – 332,7 млн грн.

За словами міністра, реформування системи іномовлення має завершитися до кінця березня 2016 року. 

Крім того Юрій Стець представив народним депутатам план роботи на 2016 рік. Одним з першочергових завдань він назвав створення робочої групи на базі експертної ради міністерства для напрацювання змін до закону про телебачення і радіомовлення стосовно норми про редакційні ради. На його думку, редакційні ради телеканалів мають формуватися не 50% від журналістського колективу і 50% від менеджменту та інвесторів, а співвідношення має бути на користь журналістів 75% на 25%. 

Члени Комітету свободи слова попросили міністра активізувати роботу щодо донесення інформації про Україну через посольства, бо закордоном люди практично нічого не знають про нашу державу, або отримують викривлену інформації з російських джерел.

Закон «Про систему іномовлення України» було підписано Президентом України 28 грудня 2015 року. Міністр інформаційної політики Юрій Стець запевнив главу держави, що за два місяці буде завершено реформу іномовлення в Україні. «Про Україну мають знати не тільки як про країну, в якій зараз є велика кількість проблем, а й про її історію, культуру, привабливість, хороший інвестиційний клімат, можливості туризму і про те, що тут живуть добрі і хороші люди», – сказав він. 

Система іномовлення включає національне інформаційне агентство «Укрінформ» і Мультимедійну платформу іномовлення України, що буде створена на базі ДТРК «Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення”». ТОВ «Банківське телебачення» як база для іномовлення до закону не потрапило.  

comments powered by Disqus