Латвійський регулятор назвав неприпустимим використання фото Sputnik суспільними ЗМІ

Зображення: ELIZABETH BROCKWAY, THE DAILY BEAST

Про це повідомило видання delfi.lv.

Латвійський регулятор підрахував, що з 1 січня 2017 року до 14 березня 2018 року латвійські суспільні медіа – Латвійське телебачення (LTV), Латвійське радіо (LR) і новинний портал LSM.lv – 393 рази використовували фотографії, куплені через фотохостинги у Sputnik.

У Національній раді з електронних ЗМІ Латвії нагадали, що Sputnik входить до державного медіахолдингу РФ «Россия сегодня».

«Витрачати гроші платників податків Латвії на зміцнення і популяризацію Sputnik не входить в інтереси латвійського суспільства»,  заявив заступник керівник NEPLP Івар Аболіньш (Ivars Āboliņš).

Регулятор повідомив, що, поважаючи принцип редакційної незалежності, вважає за необхідне оцінювати використання надійних джерел інформації при створенні контенту відповідно до цілей ЗМІ та стандартів якісної журналістики.

Sputnik   російське державне новинне агентство і радіо з мультимедійними інформаційними хабами в десятках країн. Sputnik включає в себе сайти, аналогове і цифрове радіомовлення, мобільні додатки і сторінки в соціальних мережах. Західні і латвійські експерти вважають, що Sputnik, так само, як і телеканал російського іномовлення Russia Today, є інструментами російської пропаганди. У США компанію, яка ретранслює Sputnik, зобов'язали зареєструватися в якості «іноземного агента».

Нагадаємо, ще в 2016 році Латвія прийняла рішення заблокувати портал Sputnik в доменній зоні .lv. Згідно з офіційним листом доменного реєстратора, що посилається на запит МЗС Латвії, «реєстрація доменного імені sputniknews.lv є порушенням умов Постанови Ради ЄС про обмежувальні заходи в зв'язку з загрозою територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України». Наразі ресурс діє в доменній зоні .com.

З Латвії неодноразово депортували журналістів державних медіа РФ.

comments powered by Disqus