Латвія позбавила російський портал Sputnik домену в зоні .lv

Delfi

Про це повідомляє Delfi з посиланням на допис на офіційній сторінці міжнародного інформаційного агентства Sputnik у Facebook.

На даний момент ресурс став недоступним.

Згідно з офіційним листом доменного реєстратора, що посилається на запит МЗС Латвії, «реєстрація доменного імені sputniknews.lv є порушенням умов Постанови Ради ЄС про обмежувальні заходи в зв'язку з загрозою територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України». У листі йдеться, що порушення норм зазначеної Постанови може стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до Кримінальним кодексом Латвійської Республіки.

Головний редактор Sputnik Маргарита Симоньян зазначила, що Sputnik латиською мовою не порушував жоден пункт чинного законодавства Латвії та ЄС. «Закриття ресурсу в доменній зоні .lv говорить про пряму цензуру з боку влади Латвії. Таким чином влада Латвії безпосередньо порушує право ЗМІ на збір інформації та її поширення», - заявила вона.

Порталу Delfi поки не вдалося отримати коментарі Міністерства закордонних справ Латвії та доменного реєстратора NIC.lv.

Міжнародне інформаційне агентство Sputnik, яке замінило РІА «Новини» в сфері зарубіжного мовлення, розпочало свою роботу в 2014 році.

Sputnik (sputniknews.com) - новинне агентство і радіо з мультимедійними інформаційними хабами в десятках країн. Sputnik включає в себе сайти, аналогове і цифрове радіомовлення, мобільні додатки і сторінки в соціальних мережах. Для передплатників новинні стрічки Sputnik цілодобово виходять англійською, арабською, іспанською та китайською.

Західні і латвійські експерти, тим часом, вважають, що Sputnik, так само, як і телеканал Russia Today, є інструментами російської пропаганди.

Sputnik Латвія стартувало у Латвії у лютому 2016 року.

comments powered by Disqus