Комітет захисту журналістів засудив заборону на в’їзд до України російським журналістам

zhitomir.info

«Якщо українська влада хоче побудувати демократичну країну, вона має припинити перешкоджати пресі висвітлювати події в країні, особливо президентські вибори,  - сказав програмний дослідник Комітету захисту журналістів у Центральній Азії Музаффар Сулейманов. – Відкритість та прозорість є життєво необхідними для демократії. Ми наполягаємо на тому, щоб Україна дозволила в’їзд журналістам незалежно від їхньої національності чи редакційної лінії».

Посилаючись на новинні повідомлення, Комітет захисту журналістів звертає увагу на вчорашню заборону в’їзду для таких російських журналістів: кореспондента незалежного радіо «Эхо москвы», популярного блогера Іллі Варламова, оператора Russia Today Олександра Серіченка та його асистента Андрія Пелешка, знімальної групи державного телеканалу ВДТРК.  Крім того, щонайменше трьом іншим журналістам, що співпрацюють із арабською службою Russia Today відмовили у в’їзді на початку тижня, зауважує КСЖ.

Комітет захисту журналістів пояснює, що ситуація зі свободою слова в Україні погіршилася у зв’язку із анексією Криму у березні та публічною підтримкою Росією озброєних сепаратистів у східній Україні.

Разом з тим організація засуджує затримання російських журналістів. «КЗЖ стурбований затриманням Олега Сидякіна та Марата Сайченка і закликає Україну у цій справі гарантувати та виконувати закон. Ми також закликаємо владу припинити прирівнювати висвітлення конфлікту до тероризму», - сказав Музаффар Сулейманов.

comments powered by Disqus