КНДР склала список журналістів, яким дозволять висвітлювати закриття ядерного полігону

CNN / полігон Пунгері в КНДР

Як повідомляє Reuters, зі списку медійників були видалені усі журналісти з Південної Кореї. Північна Корея запропонувала представникам міжнародних ЗМІ поспостерігати за знищенням вибухових речовин на полігоні Пунгері, але водночас не запросила експертів з ядерної галузі, як обіцяв раніше Пхеньян.  «Це ставить під сумнів наскільки реально буде перевірити план [узгоджений КНДР та США] й наскільки безпечним він буде», - зазначає агентство.

Раніше репортери з міжнародних агенцій повідомили в Twitter про те, що вони прибули до північнокорейського порту Вонсан у вівторок. Північна Корея оголосила, що закриє тестові тунелі на полігоні за допомогою вибухівки в четвер або п'ятницю. Під час демонтажу ядерного полігону також передбачається зруйнувати усі приміщення для досліджень та пости, які використовувалися для охорони.

Попередньо КНДР збиралася допустити до пулу запрошених журналістів й репортерів з Південної Кореї, але в останній момент передумала.

Нагадаємо, в минулому році Північна Корея заочно засудила до страти чотирьох журналістів з Південної Кореї за книжкові огляди, які Пхеньян визнав образливими.

comments powered by Disqus