Ізраїльські хакери допомагали Саудівській Аравії стежити за активістами та журналістами — NYT

Pixabay

Одна з таких компаній, ізраїльська NSO Group, нібито  виконувала для Саудівської Аравії замовлення по стеженню за критично налаштованими до Ер-Ріяду активістами та журналістами, пише видання.

Завдання компанії начебто давав колишній радник принца Саудівської Аравії Сауд аль-Кахтані, якого підозрюють в причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашогджі.

За відомостями NYT, аль-Кахтані звернувся до ізраїльських хакерів в кінці 2017 року. У листуванні зі співробітниками компанії він відзначав, що збирається використовувати інструменти NSO Group у Туреччині, Катарі, Франції та Великобританії.

Про те, що компанія NSO Group може бути причетна до вбивства Джамаля Хашогджі, стало відомо наприкінці 2018 року. Тоді саудівський активіст і журналіст Омар Абдул-Азіз, який живе в Канаді, подав на NSO Group до суду. Він вважає, що компанія зламала його телефон, щоб вийти на Хашогджі. У NSO Group всі звинувачення відкидають.

Компанію NSO Group у 2008 році заснували ізраїльтяни Шалев Хуліо та Омрі Лаві. У 2011 році вони випустили програму Pegasus — інструмент для стеження за мобільними телефонами, заснований на технологіях ізраїльської розвідки. Ця програма дозволяє отримати доступ до численних даних, в тому числі дзвінків, повідомлень, електронних листів, розташування власника телефону і будь-якої інформації, що передається через Facebook, WhatsApp і Skype.

Як відзначає NYT, компанія може продати своє шпигунське програмне забезпечення одній з країн, якщо отримає відповідний дозвіл від уряду Ізраїлю.

Нагадаємо, у минулому році BBC випустило розслідування, у якому розповідається про закупівлю російськими слідчими у Китаю обладнання для злому месенджерів. 

comments powered by Disqus