Іранського поліцейського засудили за вбивство ув’язненого блогера

Іранського поліцейського засудили за вбивство ув’язненого блогера

00:00,
9 Серпня 2014
1490

Іранського поліцейського засудили за вбивство ув’язненого блогера

00:00,
9 Серпня 2014
1490
Іранського поліцейського засудили за вбивство ув’язненого блогера
Іранського поліцейського засудили за вбивство ув’язненого блогера
Три роки тюрми, 74 удари батогом і два роки внутрішнього заслання у віддаленому районі – такий вирок виніс іранський суд поліцейському, визнаному винним у смерті блогера Саттара Бехешті (Sattar Beheshti). Про це з посиланням на тегеранське агентство ISNA повідомила    Associated Press.

Тюремне ув’язнення – покарання за напад на загиблого, а удари батогом –  покарання за образи.

Правник, який відстоював інтереси матері закатованого сина, вважає, що цей вирок, враховуючи склад злочину, «надто м’який».

Поліцейського звинувачували у «напів-зловмисному убивстві». Натомість мати Саттара вважає, що його належало судити за вчинений ним «умисний» злочин, що заслуговував смертного вироку.

Вона заздалегідь заявила, що не стежитиме за судовим процесом, оскільки він «несправедливий». Мати Саттара відмовилася прийняти компенсаційні «криваві гроші», сплату яких передбачав вирок.

Справа 35-річного Бехешті, ім’я якого доки він не потрапив у лабети кібер-поліції було маловідомим, привернуло увагу у світі, відзначає AP. На неї реагували не лише на громадському, а й на державному рівні.

Убивство набуло такого розголосу, що цією справою займався іранський парламент. Очільник вищої судової влади аятола Садек Ларіджані (Sadeq Larijani) постановив провести повне розслідування.

Як повідомляв Media Sapiens, звинувачений у кіберзлочині – створенні «загрози національній безпеці у соціальних мережах» Саттар Бехешті загинув у листопаді 2012 року, через декілька днів після арешту. Трагедія сталася під час допитів в Евінській в’язниці у Тегерані, де він зазнав тортур.

«Купіть труну сьогодні, а завтра приходьте за його трупом…», – цинічно сповіщали родину Саттара Бехешті про його раптову смерть тюремники Евінської в’язниці.

Бехешті – не єдиний медійник, життя якого скінчилося за ґратами в’язниці, що набула сумної слави катівні дисидентів.

У березні 2009 року там помер блоґер новинного сайту з питань культури Омідреза Мірсаяфі (Omidreza Mirsayafi), засуджений за образу Верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї. Тюремники оголосили, що він наклав на себе руки.

А в червні 2011 року від серцевого нападу в Евінській в’язниці помер редактор опозиційного тижневика Iran-e Farda Хода Сабер (Hoda Saber).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Евінська тюрма, en.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду