Іран скасував заборону Telegram та Instagam

sosyetealemi.com

Про це повідомило Reuters з посиланням на джерела держаного агентства новин Ірану IRNA.

Правоохоронці блокували додатки з метою стримання наймасштабніших публічних акцій протесту в країні з 2009 року, які тривали з грудня. В ході протестів загинуло принаймні 22 людини й було затримано 1000 людей. 

За допомогою Telegram та Instagram протестувальники гуртувалися.

Сервісом Telegram користується 40 мільйонів мешканців Ірану.

Наприкінці грудня компанія Telegram заблокувала один з каналів сервісу, який офіційний Тегеран звинуватив у поширенні насильства. Однак Telegram з відмовився заблокувати інші канали й влада країни заявила, що через це обмежує доступ громадян до додатка.

Попри це, велика кількість іранців усе ж користувалися Telegram за допомогою віртуальних приватних мереж (VPN) та інших інструментів, які дозволяють обійти накладені обмеження. 

Водночас чиновники Ірану заявили, що сотні компаній, які використовують соцмережі для маркетингу та продажів, зазнали серйозних наслідків через їх обмеження. Президент країни Хасан Руані (Hassan Rouhani) заявив, що близько 100 тисяч людей втратили роботу.

Однак Іран продовжує накладати обмеження на інтернет-ресурси, адже соцмережі Facebook і Twitter у країні все ще заблоковані.

Нагадаємо, 2 січня заступник держсекретаря США Стів Гольдштейн (Steve Goldstein) закликав уряд Ірану розблокувати соціальні мережі. Чиновник зазначив, що ці медіаплатформи є «законними способами спілкування».

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров у жовтні пояснив, за яким принципом модератори сервісу блокують публічні канали в цій та інших країнах.

comments powered by Disqus