Індія відмовилася від плану вносити журналістів у чорний список за фейкові новини

Stopfake

Однак через добу після оприлюднення цієї пропозиції міністерство відкликало її, пише The Guardian. Пропозицію розкритикували як спробу обмежити свободу слова. У ній не було чіткого визначення поняття «фейкові новини», а отже застосування запропонованого нововведення могло бути дуже широким.

Окрім того, журналістів могли позбавити акредитації на висвітлення урядових заходів у разі, якщо на них подадуть скаргу за поширення фейків, навіть до того, як скарга буде розглянута. За перше порушення запропонованих правил журналістів чи видання могли позбавити акредитації на шість місяців, за друге - на рік, й назавжди, якщо відповідне рішення винесе індійська рада преси. До цієї ради входять кілька членів правлячої партії «Бхаратія Джаната» (BJP).

Сьогодні представники прем'єр-міністра країни Нарендри Моді заявили, що боротьба з фейоквими новинами не має вирішуватися лише силами ради преси й відкликали попередню пропозицію.

У ці вихідні поліція штату Карнатака арештувала засновника веб-сайту Postcard News, що регулярно публікує фальшиві новини про злочини індійських мусульман. Наприклад, в одній з недавніх публікацій розповідалося про джайнського монаха, який постраждав через напад мусульман. Насправді ж чоловік потрапив у ДТП. Як зазначає The Guardian, подібні арешти людей, яких звинувачують у поширенні повідомлень, що розпалюють насильство та ворожнечу, відбуваються в Індії регулярно.

Нагадаємо, нещодавно в Малайзії був представлений законопроект, який передбачає заборону поширення фейкових новин. Розмір штрафу за порушення може становити до 128 тисяч доларів США, а тюремне ув'язнення - до 10 років. За задумом уряду, законопроект має на меті захистити суспільство від розповсюдження фейкових новин. Однак, прем'єр-міністра Малайзії Наджиба Разака (Najib Razak) почали критикувати, звинувачуючи у спробах обмежити свободу слова в країні.

comments powered by Disqus