Гройсман доручив органам виконавчої влади сприяти розвитку україномовної «Вікіпедії»

Володимир Гройсман, zn.ua

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав пропозиції громадськості, спрямовані на розвиток україномовного розділу «Вікіпедії», та доручив органам виконавчої влади вжити у 2017 році заходів для їх реалізації», - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в уряді, серед запропонованих громадськістю заходів - внесення змін до навчальних програм з інформатики, географії, історії та літератури для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів щодо використання україномовного розділу «Вікіпедії», а також надання можливості підготовки студентами матеріалів для «Вікіпедії».

Крім того, громадськість просить органи державної влади сприяти проведенню української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам'ятки» та конкурсу з розміщення наукових робіт в українському розділі «Вікіпедії».

Як відомо, 15 січня 2001 року з'явився перший розділ (англомовний) відкритої багатомовної мережевої енциклопедії «Вікіпедія». Це найбільша у світі енциклопедія, яку може редагувати, читати, використовувати кожен. «Вікіпедія» має 292 мовні розділи та містить близько 41 млн статей. Україномовний розділ «Вікіпедії» налічує 650 тис. статей і посідає 16-е місце серед усіх розділів за кількістю статей. 

Нагадуємо, раніше мережева енциклопедія «Вікіпедія» представила список статей, які найчастіше виправляли та редагували в 2016 році. Найбільше змін зазнали статті про знаменитостей, які пішли з життя в 2016 році: співака Девіда Боуї, боксера Мухаммеда Алі, астронавта Джона Гленна-молодшого та інших. В цілому матеріали категорії «Померли в 2016 році» зазнали 18,230 правок. Також 8933 рази редагували матеріал про Дональда Трампа. Багато правок було внесено й в інші статті, пов'язані з виборами у США: «Президентські вибори в США», «Підтримка президентської кампанії Гілларі Клінтон» і «Президентські "праймеріз" Республіканської партії». 

comments powered by Disqus