Google розробляє спеціальну версію пошуковика з самоцензурою для китайського ринку

Mashable

Про це повідомляє The Intercept з посиланням на власні джерела. Проект буде називатися Dragonfly й в цій версії буде вбудована система самоцензури, яка відповідає вимогам китайської влади щодо забороненого та дозволеного в країні контенту. За даними The Intercept, проект почали розробляти в минулому році й прискорили його розробку після грудня 2017 року, коли CEO Google Сундар Пічаї провів зустріч з китайськими чиновниками.

Виданню стало відомо про принаймні два мобільних додатка для Android під назвами Maotai та Longfei. При цьому не відомо, чи запускатиме компанія в КНР повноцінну веб-версію. Під блокуванням в Google Dragonfly автоматично опинятимуться всі ті ресурси, які блокує «Великий китайський фаєрвол». Цензуруватимуться й результати пошуку за зображенням.

Також за окремими пошуковими запитами пошуковик взагалі буде показувати користувачам пусті поля. Якщо Dragonfly погодять китайські чиновники, Google почне запроваджувати систему в КНР в найближчий рік. The Intercept надіслав запити щодо цієї інформації в Google і Міністерство закордонних справ Китаю, але не отримав відповіді.

В грудні 2017 року представники китайських регулюючих органів заявили, що Google, Facebook і Twitter можуть допустити на ринок Китаю, за умови виконання компаніями вимог регулюючих органів країни.

Зовсім нещодавно соціальна мережа Facebook зареєструвала дочірню компанію в КНР, у місті Ханчжоу. На це у Facebook пішло 10 років. 

 

comments powered by Disqus