Глава Європарламенту закликав посилити боротьбу з фейковими новинами

The New Yorker

З подібною пропозицією виступив і міністр юстиції Німеччини Хайко Маас, повідомляє Deutsche Welle. В окремих прес-інтерв'ю обидва чиновники обговорили плани з розробки законів, що забороняють соціальним платформ поширювати фейкові новини під виглядом реальних новин. Чиновники відзначили, що такі ситуації шкодять як демократії в цілому, так і правам окремих громадян.

Глава Європарламенту Мартін Шульц запропонував встановити для Facebook термін в 24 години для виявлення і видалення фейкових новин і шкідливих спамерських пошукових роботів. Якщо ж цього не буде зроблено вчасно, компанії загрожуватиме штраф.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Німеччини Хайко Маас запропонував штрафувати соцмережі за поширення мови ворожнечі в інетрнеті. Німеччина розгляне нові закони, які змусять соціальні мережі створити зрозумілі та швидкі інструменти для реєстрації скарг на образливий контент, публікувати звітність щодо кількості таких скарг та найняти кваліфікованих омбудсменів, які б займалися видаленням неприйнятних постів.

Минулого тижня Facebook оголосив про запуск нового механізму боротьби з фейковими новинами. Він передбачає перевірку публікацій на достовірність незалежними організаціями з ініціативи International Fact-Checking Network.

comments powered by Disqus