Євросоюз звинуватив Facebook, Twitter і Google у недотриманні умов боротьби з дезінформацією

Pixabay

Про це йдеться у січневому звіті Єврокомісії.

Восени 2018 Євросоюз узгодив з  Facebook, Twitter і Google добровільний регламент для боротьби з недостовірними новинами. Документ передбачає маркування політичної реклами, а також змушує корпорації боротися з інтернет-ботами, що поширюють недостовірну інформацію.

Тепер Європейська Комісія публікує щомісячні звіти про хід виконання домовленостей, і у першому січневому звіті йдеться про те, що результати співпраці зовсім невтішні.

Чиновники розкритикували діяльність компаній та зазначили, що чекають на більший прогрес.

«Платформи не надали достатньо даних, які б показували, що нова політика та нові інструменти впроваджуються своєчасно та з достатніми ресурсами у всіх країнах-членах ЄС, — йдеться в заяві. — Звіти надають дуже мало інформації про фактичні результати вже вжитих заходів».

Відомство зазначає, що соціальна мережа Facebook в січні не надала результатів свого розслідування щодо реклами, яка вводить користувачів в оману.

Компанію Google звинувачують у тому, що компанія не відзвітувала про свою боротьбу з дезінформацією. А мережа мікроблогів Twitter не догодила Єврокомісії тим, що не надіслаkf результатів щодо поліпшення контролю за розміщенням реклами.

У коментарі виданню The Guardian єврокомісари Джуліан Кінг (Julian King) та Марія Габріель (Mariya Gabriel) зазначили, що чиновники ЄС та США не припинять вимагати відповідей від корпорацій. 

«Якщо ми не побачимо достатньої довгострокового прогресу, ми залишаємо за собою право переглянути наші варіанти політики — в тому числі й можливості регулювання діяльності компаній», — підкреслили вони.

Нагадаємо, минулого місяця канадські парламентарі запросили генерального директора компанії Facebook Марка Цукерберга на міжнародні слухання з протидії дезінформації.

 

comments powered by Disqus