Єврокомісія запускає Rapid Alert System для боротьби з дезінформацією на території Євросоюзу

Flickr

Про це повідомляє офіційний сайт Єврокомісії.

Система швидкого оповіщення (RAS) — елемент загального підходу ЄС до подолання дезінформації. Система станне втіленням одного з чотирьох основних напрямків Плану протидії дезінформації, схваленого Європейською Радою у грудні 2018 року. Це цифрова платформа, на якій учасники Євросоюзу зможуть обговорювати випадки дезінформації, відповідати на них та залучати до цього представників влади кожної з країн.

RAS базуватиметься на інформації з відкритим вихідним кодом, а також спиратиметься на ідеї наукових кіл, фахівців з перевірки фактів, онлайн-платформ та міжнародних партнерів. Як зазначається в офіційному документі, що описує повноваження та функції RAS, платформа має допомогти дослідникам та науковцям ефективно боротися з дезінформацією та укріплювати громадянське суспільство.

Нагадаємо, вперше про можливу появу такої систему заговорив віце-президент Єврокомісії з єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп. У грудні 2018 року, коли Єврокомісія представила План, він так висловлювався з приводу призначення RAS: «Вона протидіятиме дезінформації твердими фактами, допоможе обмінам та оцінкам даних розвідки. Надаватимуться кращі та численніші аналізи загроз». Також Андрус додав, що «дезінформація є частиною воєнної доктрини Росії та її стратегії з розділення й послаблення Заходу».

comments powered by Disqus